Wakarusa 2015 Complete Stage Schedule

Stage Schedule

Wednesday, June 3rd

7:30 PM
  KOA
(7:30 - 8:30)
 
  Hembree
(7:30 - 8:30)
 
Wed
    
8:00 PM
    
Wed
    
8:30 PM
      
Wed
      
9:00 PM
  Cure for the Common
(9:00 - 10:00)
 
  TAUK
(9:00 - 10:00)
 
Wed
    
9:30 PM
    
Wed
    
10:00 PM
      
Wed
      
10:30 PM
  Jakubi
(10:30 - 11:30)
 
  Henry + The Invisibles
(10:30 - 11:30)
 
Wed
    
11:00 PM
    
Wed
    
11:30 PM
      
Wed
      
12:00 AM
      
Thu
      
12:30 AM
      
Thu
      
1:00 AM
      
Thu
      
1:30 AM
      
Thu
      
2:00 AM
      
Thu
      
2:30 AM
      
Thu
      
3:00 AM
      
Thu
      
3:30 AM
      
Thu
      
4:00 AM
      
Thu
      
4:30 AM
      
Thu
      
5:00 AM
      
Thu
      
5:30 AM
      
Thu
      
6:00 AM
      
Thu
      
6:30 AM
      
Thu
      
7:00 AM
      
Thu
      
7:30 AM
      
Thu
      

Thursday, June 4th

8:00 AM
      
Thu
      
8:30 AM
      
Thu
      
9:00 AM
      
Thu
      
9:30 AM
      
Thu
      
10:00 AM
      
Thu
      
10:30 AM
      
Thu
      
11:00 AM
      
Thu
      
11:30 AM
      
Thu
      
12:00 PM
     Aplsoz
(12:00 - 12:45)
 
Thu
     
12:30 PM
     
Thu
 The Wildwoods
(12:45 - 1:30)
 
    
1:00 PM
     
Thu
     
1:30 PM
  Shawn James & The Shapeshifters
(1:30 - 2:15)
 
   
Thu
     
2:00 PM
 KOA
(2:00 - 3:00)
 
  Apex Shrine
(2:00 - 2:45)
 
Thu
    
2:30 PM
  Risko Danza
(2:30 - 3:30)
 
 
Thu
 Ben Miller Band
(2:45 - 3:45)
 
  
3:00 PM
Andy Frasco
(3:00 - 4:00)
 
  Soul Cymatic
(3:00 - 3:45)
 
Thu
 Johnny Stimson
(3:15 - 4:15)
 
3:30 PM
Cure for the Common
(3:30 - 5:00)
 
 
Thu
   
4:00 PM
  Jakubi
(4:00 - 5:00)
 
 
Thu
 The Fritz
(4:15 - 5:45)
 
  
4:30 PM
Moon Taxi
(4:30 - 5:45)
 
Kawehi
(4:30 - 5:30)
 
 
Thu
 
5:00 PM
   
Thu
   
5:30 PM
The Magic Beans
(5:30 - 6:45)
 
MarchFourth!
(5:30 - 6:45)
 
 TAUK
(5:30 - 6:30)
 
Thu
  Gladkill
(5:45 - 6:45)
 
6:00 PM
 Old Shoe
(6:00 - 7:15)
 
Thu
The Devil Makes Three
(6:15 - 7:45)
 
6:30 PM
 
Thu
    
7:00 PM
  Russ Liquid
(7:00 - 8:15)
 
 
Thu
Dopapod
(7:15 - 8:30)
 
 Hearts of Darkness
(7:15 - 8:30)
 
 
7:30 PM
  
Thu
 Ghost Owl
(7:45 - 8:45)
 
 
8:00 PM
  
Thu
Slightly Stoopid
(8:15 - 9:45)
 
  
8:30 PM
    
Thu
   Conspirator
(8:45 - 10:15)
 
 
9:00 PM
KOPECKY
(9:00 - 10:15)
 
 The Revivalists
(9:00 - 10:15)
 
 
Thu
Skytown
(9:15 - 10:15)
 
 
9:30 PM
 
Thu
  
10:00 PM
  
Thu
      
10:30 PM
Umphrey’s McGee
(10:30 - 12:15)
 
     
Thu
 Vintage Pistol
(10:45 - 12:00)
 
   
11:00 PM
    
Thu
    
11:30 PM
    
Thu
    
12:00 AM
     
Fri
      
12:30 AM
 Twiddle
(12:30 - 2:00)
 
Mountain Sprout
(12:30 - 2:00)
 
Play Dead
(12:30 - 2:30)
 
  
Fri
The Floozies
(12:45 - 2:00)
 
  
1:00 AM
  
Fri
  
1:30 AM
  
Fri
  
2:00 AM
   Goldroom
(2:00 - 3:15)
 
 
Fri
    
2:30 AM
Gigantic Underground Conspiracy
(2:30 - 3:45)
 
BoomBox
(2:30 - 4:00)
 
   
Fri
   
3:00 AM
 Rustie
(3:00 - 4:00)
 
 
Fri
   
3:30 AM
 Minnesota
(3:30 - 4:45)
 
 
Fri
   
4:00 AM
     
Fri
     
4:30 AM
     
Fri
      
5:00 AM
    Govinda
(5:00 - 6:15)
 
 
Fri
     
5:30 AM
     
Fri
     
6:00 AM
     
Fri
      
6:30 AM
      
Fri
      
7:00 AM
      
Fri
      
7:30 AM
      
Fri
      

Friday, June 5th

8:00 AM
      
Fri
      
8:30 AM
      
Fri
      
9:00 AM
      
Fri
      
9:30 AM
      
Fri
      
10:00 AM
      
Fri
      
10:30 AM
      
Fri
      
11:00 AM
      
Fri
      
11:30 AM
      
Fri
      
12:00 PM
  Franklin's Basement
(12:00 - 1:00)
 
  Lucidea
(12:00 - 12:45)
 
Fri
    
12:30 PM
    
Fri
     
1:00 PM
 Apex Shrine
(1:00 - 1:45)
 
   The Primitive Talk
(1:00 - 1:45)
 
Fri
    
1:30 PM
Split Lip Rayfield
(1:30 - 2:30)
 
Ben Miller Band
(1:30 - 2:15)
 
  
Fri
    
2:00 PM
   Vintage Pistol
(2:00 - 2:45)
 
Fri
Natural Child
(2:15 - 3:15)
 
   
2:30 PM
 Old Shoe
(2:30 - 3:45)
 
Gravity A
(2:30 - 3:30)
 
 
Fri
   
3:00 PM
The Revivalists
(3:00 - 4:15)
 
 Coyote Union
(3:00 - 3:45)
 
Fri
 Mouth
(3:15 - 4:15)
 
3:30 PM
  
Fri
The Delta Saints
(3:45 - 5:00)
 
   
4:00 PM
 Wick-it the Instigator
(4:00 - 5:00)
 
Hembree
(4:00 - 5:00)
 
Fri
 Twiddle
(4:15 - 5:30)
 
 
4:30 PM
 Krooked Drivers
(4:30 - 5:30)
 
Fri
Collie Buddz
(4:45 - 6:00)
 
5:00 PM
   
Fri
   
5:30 PM
Old 97's
(5:30 - 6:45)
 
 Chali 2Na
(5:30 - 6:45)
 
 Kawehi
(5:30 - 6:30)
 
Fri
 Thomas Jack
(5:45 - 6:45)
 
6:00 PM
 Mountain Sprout
(6:00 - 7:15)
 
Fri
 
6:30 PM
Galactic with Macy Gray
(6:30 - 8:00)
 
 
Fri
    
7:00 PM
  jackLNDN
(7:00 - 8:15)
 
 
Fri
Jamestown Revival
(7:15 - 8:30)
 
 Dilated Peoples
(7:15 - 8:30)
 
 
7:30 PM
  
Fri
Rising Appalachia
(7:45 - 8:45)
 
 
8:00 PM
  
Fri
   
8:30 PM
Chance the Rapper
(8:30 - 10:00)
 
  Lindsay Lowend
(8:30 - 9:30)
 
 
Fri
    
9:00 PM
HONEYHONEY
(9:00 - 10:15)
 
 Captain Green
(9:00 - 10:15)
 
 
Fri
David Willingham Project
(9:15 - 10:15)
 
 
9:30 PM
  
Fri
  
10:00 PM
   
Fri
      
10:30 PM
STS9
(10:30 - 12:15)
 
     
Fri
 James and the Devil
(10:45 - 12:00)
 
   
11:00 PM
    
Fri
    
11:30 PM
    
Fri
    
12:00 AM
Umphrey’s McGee
(12:00 - 2:00)
 
    
Sat
     
12:30 AM
 Dirtfoot
(12:30 - 2:00)
 
FORGOTTEN SPACE
(12:30 - 2:00)
 
  
Sat
   
1:00 AM
Big Gigantic
(1:00 - 2:30)
 
  
Sat
  
1:30 AM
  
Sat
  
2:00 AM
   Antiserum
(2:00 - 3:15)
 
 
Sat
    
2:30 AM
 Quixotic
(2:30 - 4:00)
 
 Paper Diamond
(2:30 - 3:30)
 
 
Sat
   
3:00 AM
   
Sat
    
3:30 AM
   Moody Good
(3:30 - 4:45)
 
 
Sat
    
4:00 AM
     
Sat
     
4:30 AM
     
Sat
      
5:00 AM
    The Human Experience
(5:00 - 6:15)
 
 
Sat
     
5:30 AM
     
Sat
     
6:00 AM
     
Sat
      
6:30 AM
      
Sat
      
7:00 AM
      
Sat
      
7:30 AM
      
Sat
      

Saturday, June 6th

8:00 AM
      
Sat
      
8:30 AM
      
Sat
      
9:00 AM
      
Sat
      
9:30 AM
      
Sat
      
10:00 AM
      
Sat
      
10:30 AM
      
Sat
      
11:00 AM
      
Sat
      
11:30 AM
      
Sat
      
12:00 PM
  The Primitive Talk
(12:00 - 1:00)
 
  Skytown
(12:00 - 12:45)
 
Sat
    
12:30 PM
    
Sat
     
1:00 PM
 Matthew Curry
(1:00 - 2:00)
 
   Punch Drunk Munkey Funk
(1:00 - 1:45)
 
Sat
    
1:30 PM
 Fruition
(1:30 - 2:15)
 
  
Sat
    
2:00 PM
Donavon Frankenreiter
(2:00 - 3:30)
 
   Roots of a Rebellion
(2:00 - 2:45)
 
Sat
    
2:30 PM
Rising Appalachia
(2:30 - 3:30)
 
 Stokeswood
(2:30 - 3:30)
 
 
Sat
Rose’s Pawn Shop
(2:45 - 3:45)
 
  
3:00 PM
 Mama K & The Shades
(3:00 - 3:45)
 
Sat
Late Night Radio
(3:15 - 4:15)
 
3:30 PM
   
Sat
     
4:00 PM
Dirty Heads
(4:00 - 5:30)
 
Nattali Rize & Notis
(4:00 - 5:00)
 
 Reptar
(4:00 - 5:00)
 
Yojimbo
(4:00 - 5:00)
 
Sat
Judah & The Lion
(4:15 - 5:30)
 
 
4:30 PM
Quantic
(4:30 - 5:30)
 
Sat
5:00 PM
   
Sat
   
5:30 PM
 Nahko and Medicine for the People
(5:30 - 6:45)
 
 GIVERS
(5:30 - 6:45)
 
 Cure for the Common
(5:30 - 6:30)
 
Sat
  ProbCause
(5:45 - 6:45)
 
6:00 PM
Young the Giant
(6:00 - 7:30)
 
Split Lip Rayfield
(6:00 - 7:15)
 
Sat
6:30 PM
 
Sat
    
7:00 PM
  DESTRUCTO
(7:00 - 8:15)
 
 
Sat
Galactic
(7:15 - 8:30)
 
 The Growlers
(7:15 - 8:30)
 
 
7:30 PM
   
Sat
 Dirtfoot
(7:45 - 8:45)
 
 
8:00 PM
The Roots
(8:00 - 9:30)
 
 
Sat
  
8:30 PM
  Kap Slap
(8:30 - 9:30)
 
 
Sat
    
9:00 PM
Ozomatli
(9:00 - 10:30)
 
 Glass Animals
(9:00 - 10:15)
 
 
Sat
Lucidea
(9:15 - 10:15)
 
 
9:30 PM
   
Sat
 Rob Garza
(9:45 - 11:00)
 
 
10:00 PM
Ben Harper & The Innocent Criminals
(10:00 - 12:00)
 
 
Sat
   
10:30 PM
    
Sat
 M.O.B.
(10:45 - 12:00)
 
  
11:00 PM
    
Sat
    
11:30 PM
    
Sat
    
12:00 AM
 STS9
(12:00 - 1:30)
 
 Joe Russo’s Almost Dead
(12:00 - 1:30)
 
  
Sun
    
12:30 AM
 Andy Frasco
(12:30 - 2:00)
 
  
Sun
Major Lazer
(12:45 - 2:15)
 
  
1:00 AM
  
Sun
  
1:30 AM
    
Sun
    
2:00 AM
SAVOY
(2:00 - 3:30)
 
    
Sun
   Hermitude
(2:15 - 3:30)
 
 
2:30 AM
  Bro Safari
(2:30 - 3:45)
 
 
Sun
   
3:00 AM
   
Sun
   
3:30 AM
     
Sun
    The White Panda
(3:45 - 5:00)
 
 
4:00 AM
     
Sun
     
4:30 AM
     
Sun
     
5:00 AM
      
Sun
    Black Tiger Sex Machine
(5:15 - 6:30)
 
 
5:30 AM
     
Sun
     
6:00 AM
     
Sun
     
6:30 AM
      
Sun
      
7:00 AM
      
Sun
      
7:30 AM
      
Sun
      

Sunday, June 7th

8:00 AM
      
Sun
      
8:30 AM
      
Sun
      
9:00 AM
      
Sun
      
9:30 AM
      
Sun
      
10:00 AM
  Grateful Gospel
(10:00 - 11:30)
 
   
Sun
     
10:30 AM
     
Sun
     
11:00 AM
     
Sun
     
11:30 AM
      
Sun
      
12:00 PM
  Amasa Hines
(12:00 - 1:00)
 
  David Willingham Project
(12:00 - 12:45)
 
Sun
    
12:30 PM
    
Sun
     
1:00 PM
 The Nth Power
(1:00 - 2:00)
 
   Risko Danza
(1:00 - 1:45)
 
Sun
    
1:30 PM
 Fruition
(1:30 - 2:30)
 
  
Sun
    
2:00 PM
Nahko and Medicine for the People
(2:00 - 3:15)
 
   James and the Devil
(2:00 - 2:45)
 
Sun
   
2:30 PM
Nattali Rize & Notis
(2:30 - 3:30)
 
  Mouth
(2:30 - 3:30)
 
Sun
   
3:00 PM
Particle
(3:00 - 4:00)
 
 Blake Gardner & The Farmers
(3:00 - 3:45)
 
Sun
  
3:30 PM
    
Sun
Trigger Hippy
(3:45 - 5:00)
 
  Greenhouse Lounge
(3:45 - 5:00)
 
 
4:00 PM
Stick Figure
(4:00 - 5:00)
 
  Carrie Nation & the Speakeasy
(4:00 - 5:00)
 
Sun
  
4:30 PM
Rose’s Pawn Shop
(4:30 - 5:30)
 
 
Sun
 
5:00 PM
     
Sun
   Nadus
(5:15 - 6:30)
 
 
5:30 PM
Ozomatli
(5:30 - 6:45)
 
The Expendables
(5:30 - 6:30)
 
  The Mantras
(5:30 - 6:30)
 
Sun
  
6:00 PM
Dustin Thomas
(6:00 - 7:15)
 
 
Sun
 
6:30 PM
    
Sun
   Janover & reSunator
(6:45 - 8:15)
 
 
7:00 PM
 Matisyahu
(7:00 - 8:30)
 
  
Sun
Portugal. The Man
(7:15 - 8:45)
 
   
7:30 PM
   
Sun
Chinese Connection Dub Embassy
(7:45 - 9:00)
 
  
8:00 PM
  
Sun
   
8:30 PM
  Archnemesis
(8:30 - 10:00)
 
 
Sun
    
9:00 PM
 Rebelution
(9:00 - 10:30)
 
   
Sun
Lotus
(9:15 - 10:45)
 
   
9:30 PM
Roots of a Rebellion
(9:30 - 10:45)
 
  
Sun
  
10:00 PM
   
Sun
   
10:30 PM
  Trippy Turtle
(10:30 - 12:00)
 
 
Sun
     
11:00 PM
 EOTO
(11:00 - 12:30)
 
   
Sun
 The Magic Beans
(11:15 - 12:30)
 
  
11:30 PM
Thievery Corporation
(11:30 - 1:00)
 
  
Sun
  
12:00 AM
   
Mon
   
12:30 AM
   Goldfish
(12:30 - 2:00)
 
 
Mon
    
1:00 AM
     
Mon
     
1:30 AM
     
Mon
     
June 4-7 2015 - Mulberry Mountain :: Ozark, Arkansas Ticket Info Watch Featured
Video
Connect With Us!!